Przemienniki PowerFlex®750: Źródło oszczędności energetycznych

WPŁYW URZĄDZEŃ NA JAKOŚĆ ENERGII ELEKTRYCZNEJ – WYŻSZE HARMONICZNE

Wyższe harmoniczne prądu oraz napięcia to jedne z najczęściej występujących zaburzeń wprowadzanych do sieci energetycznej poprzez m.in. układy napędowe o regulowanej prędkości obrotowej (wykorzystujące przemienniki częstotliwości / serwonapędy), układy podtrzymania zasilania typu UPS, zasilacze DC urządzeń elektronicznych, oświetlenie energooszczędne, silniki czy transformatory.

Zjawiska te powodują:

 • przegrzewanie się przewodów neutralnych,
 • problemy (przeciążenia / rezonanse) związane z układami kompensacji mocy biernej,
 • wzrost rezystancji przewodów,
 • nadmierne grzanie oraz wibracje silników elektrycznych,
 • konieczność przewymiarowania transformatorów.

W JAKI SPOSÓB POPRAWIĆ JAKOŚĆ ZASILANIA?

Chcąc przeciwdziałać problemom związanym z występowaniem zaburzeń sieci, warto zainwestować w urządzenia, których wpływ na jakość sieci energetycznej jest niewielki. Innowacyjne przemienniki częstotliwości serii PowerFlex® 755T marki Allen-Bradley to jedna z najnowocześniejszych tego typu konstrukcji dostępnych na rynku.

Zastosowanie:
Sterowanie silnikami we wszystkich typach aplikacji z naciskiem na aplikacje wymagające najwyższej wydajności oraz niezawodności

Zalety:

 • Ograniczenie negatywnego wpływu na sieć zasilającą (prostownik typu AFE)
 • Najwyższe standardy bezpieczeństwa
 • Innowacyjna i solidna konstrukcja
 • Szeroka gama opcji wykonania
 • Zgodność ze standardami normy IEEE 519

RODZINA POWERFLEX® 750

 POWERFLEX® 755T: ŹRÓDŁO OSZCZĘDNOŚCI ENERGETYCZNYCH W APLIKACJACH NAPĘDOWYCH

Przemienniki PowerFlex® 755T marki Allen-Bradley zapewniają nie tylko niezawodne działanie, lecz przede wszystkim pozwalają ograniczyć koszty w aplikacjach napędowych poprzez:

Zmniejszenie kosztów nieplanowanych przestojów:

 • monitoring ilości obrotów silnika – ocena stanu zużycia i precyzyjne planowanie przeglądów
 • automatyczne sygnalizowanie przez przemiennik konieczności wykonania przeglądów
 • automatyczną konfigurację urządzenia ze sterownika Logix

Wydłużenie żywotności układów napędowych
Algorytmy PowerFlex® 755T chronią w sposób ciągły maszynę przed zagrożeniami mechanicznymi związanymi z wieloma czynnikami, takimi jak zmiana bezwładności obciążenia czy wielorezonans wysokich częstotliwości

Optymalizację poboru energii w nowoczesnych układach napędowych
Podłączone do sieci Ethernet/IP urządzenia wykonawcze z funkcjonalnością pomiaru i oszczędności energii obniżają koszty oraz pozwalają na proste wdrożenie systemu zarządzania energią

 POWER MONITOR™ NARZĘDZIE UMOŻLIWIAJĄCE OSZCZĘDZANIE ENERGII

Bieżące monitorowanie sieci pozwala na szybką identyfikację zaburzeń i  w efekcie – sprawniejszą ich eliminację. W ofercie RAControls znajdą Państwo urządzenia służące zarówno do szybkiej analizy sieci zasilającej, jak i do monitorowania, pomiaru oraz automatycznej detekcji zaburzeń zaawansowanych parametrów energii elektrycznej.  

PowerMonitor­™ to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na stałe monitorowanie parametrów energii elektrycznej, takich jak współczynniki THDI oraz THDU. W połączeniu z oprogramowaniem pomiarowym FactoryTalk® EnergyMetrix umożliwia przeprowadzenie zaawansowanych pomiarów oraz analiz. 


Tematyka jest dla Państwa interesująca? Zachęcamy do wysłuchania nagrania z webinarium przygotowanego dla klientów RAControls przez eksperta Rockwell Automation:

Korzyści ekonomiczne w nowoczesnych układach napędowych

Webcast poświęcony tematyce optymalizacji kosztów poprzez m.in. zmniejszenie kosztów nieplanowanych przestojów, optymalizację poboru energii oraz wydłużenie żywotności układów napędowych. Czas trwania: 73 min. 


Zapraszam do kontaktu!

Tomasz Depta, Systemy Napędowe & Komponenty Elektryczne

kom.:  +48 691 780 137 | e-mail: tdepta@new.racontrols.pl

Udostępnij artykuł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Artykuły
Transformacja cyfrowa nabiera pędu, zmiany podejścia do cyfryzacji w przemyśle są widoczne na każdym kroku. Wraz z tymi zmianami pojawiają się również nowe zagrożenia, których warto unikać stosując się do kilku dobrych praktyk.
Case Study
Zobacz, przed jakim wyzwaniem stanęła huta Chicago Heights Steel oraz w jaki sposób, we współpracy z integratorem systemów oraz firmą Rockwell Automation, znalazła optymalne rozwiązanie dla swojego zakładu.

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej.