Rozwiązania marki Stratus

Produkty do zadań specjalnych

Firma Stratus to światowej klasy dostawca oprogramowania oraz serwerów do zastosowań w przemyśle, obecny na rynku od 1980r. Rozwiązania firmy Stratus stanowią gwarancję bezpieczeństwa Twoich danych, a bezobsługowa redundancja i autodiagnostyka znacząco ułatwiają zarządzanie platformami. Produkty firmy Stratus dostępne w ofercie RAControls:

SERWERY ZTC™ EDGE

System ztC™ Edge dostarcza redundowaną platformę wirtualizacji dla aplikacji przemysłowych.

Platforma wymaga niewielkiego nakładu pracy ze strony operatora zarówno przy wdrożeniu, jak i późniejszym zarządzaniu i użytkowaniu systemu. Serwery firmy Stratus oferują możliwości tworzenia rozwiązań redundowanych dla aplikacji IIoT i posiadają 5-letni okres gwarancji.

Najważniejsze cechy​
 • Zintegrowana wirtualizacja
  System ztC™ Edge posiada wbudowaną platformę wirtualizacji, która obsługuje zarówno systemy operacyjne Windows, jak i Linux.

  Platforma obsługuje format OVF, w tym obrazy vSphere.

 • Intuicyjna konsola
  umożliwia zarządzanie maszynami wirtualnymi.
  Zastosowanie wirtualizacji pomaga zoptymalizować stanowisko pracy i wydłużyć okres użytkowania sprzętu oraz oprogramowania działającego pod kontrolą starszych systemów operacyjnych.
 • Wytrzymała konstrukcja

  Serwer ztC™ Edge posiada stopień ochrony IP40, jest odporny na skrajne temperatury, wilgoć i wstrząsy. Platforma nie posiada części ruchomych, przez co jest idealnym rozwiązaniem do pracy w szkodliwych warunkach środowiskowych, które mogłoby doprowadzić do awarii standardowych stacji roboczych lub serwerów.

 • Autodiagnostyka
  Platforma ztC™ Edge posiada funkcję autodiagnostyki i samoczynnie informuje o problemie w przypadku jego wystąpienia, eliminując potrzebę ciągłego sprawdzania systemu.
 • Wbudowane zabezpieczenia
  Serwer ztC™ Edge zaprojektowano tak, aby pomóc ekspertom i inżynierom niezwiązanym z IT, w prosty sposób zabezpieczyć środowisko edge computing.
Zastosowane rozwiązania
 • zapora będąca integralną częścią systemu operacyjnego hosta,
 • blokada portów USB,
 • proste i niezawodne uruchamianie,
 • kontrola dostępu oparta na rolach z możliwością integracji z domeną Windows.
Korzyści
 • bezobsługowa redundancja na poziomie systemu operacyjnego hosta,
 • obniżenie kosztów rozwoju oprogramowania: dłuższy okres użytkowania dotychczasowych rozwiązań,
 • efektywniejsze wykorzystanie zasobów dzięki konsolidacji sprzętu serwerowego,
 • oszczędności wynikające z możliwość instalacji bezpośrednio na maszynie.
Możliwość rozbudowania platformy do rozwiązania redundantnego

Automatyczna konfiguracja do pracy redundantnej przy połączeniu z opcjonalnym drugim węzłem. Klienci mogą skonfigurować poszczególne maszyny wirtualne do pracy w trybie Highly Available (HA) lub Fault Tolerant (FT)

Dlaczego warto zastosować rozwiązanie redundantne?

 • Dane są replikowane automatycznie.
 • Maszyny mogą używać zasobów obu nodów/węzłów i mogą być migrowane pomiędzy urządzeniami.
 • Urządzenia mogą znajdować się w odległych lokalizacjach.
 • W przypadku uszkodzenia jednego węzła działanie automatycznie przejmuje drugi node/węzeł.
 • Możliwość wyboru pomiędzy dwoma rodzajami redundancji: high availability (HA) lub fault tolerant (FT) mode w modelu ztC Edge 250i 

Pokaz demo

Pokaz demo: rozwiązanie ztC™ Edge
Pokaz możliwości rozwiązania redundantnego marki Stratus oraz porównanie trybu HA i FT. 
Dostęp bezpłatny, wymagana rejestracja. Prezentuje: Anna Bździon.

Czas trwania: 17 min. 

Porównanie modeli

Zachęcamy do zapoznania się z porównaniem parametrów modeli: ztC™ Edge 200i oraz ztC™ Edge 250i.

SERWERY FTSERVER­®

System ftServer® to niezawodna, prosta we wdrożeniu i zarządzaniu platforma firmy Stratus.
Platforma ftServer® jest dedykowana do obsługi kluczowych zadań oraz aplikacji produkcyjnych i sterujących. Serwer oferuje dostępność na poziomie 99,999%, dzięki czemu eliminuje ryzyko nieplanowanych przestojów bądź utraty danych i pozwala na zwiększenie jakości oraz wydajności produkcji.

W odróżnieniu od innych dostępnych rozwiązań serwerowych z funkcją High Availability (HA), ftServer® jest łatwy do wdrożenia, zarządzania i serwisowania, dzięki czemu idealnie nadaje się do aplikacji w oddalonych lokalizacjach oraz tam, gdzie zasoby IT są ograniczone. Pojedyncze rozwiązanie „pod klucz” umożliwia stworzenie wiodącego systemu opartego o standardowe komponenty automatyki.

Warto zwrócić uwagę

Warto zwrócić uwagę
 • Automated Uptime Layer
  Redundantne podzespoły, ścieżki danych oraz specjalny firmware umożliwiają synchronizację procesora, replikację danych i logikę niezbędną do zapewnienia ciągłej dostępności, nawet w przypadku awarii komponentu sprzętowego.

 • Pojedynczy system z redundancją na poziomie hardwarowym
  Każdy system ftServer® składa się z dwóch identycznych, wymiennych jednostek (CRU), z których każda posiada niezależny procesor i pamięć. Wszystkie redundantne komponenty i podsystemy stanowią jeden system, dzięki czemu koszty licencji są niższe, a zarządzanie łatwiejsze.

 • Standardowe komponenty
  ftServer® używa tych samych chipsetów, pamięci RAM oraz dysków, co inne standardowe systemy x86. Platforma może pracować w opraciu o najpopularniejsze systemy operacyjne, takie jak Windows Server, Red Hat Enterprise Linux czy VMware vSphere.

 • Autodiagnostyka i zarządzanie alarmami
  Architektura Active Service ftServer® zapewnia autodiagnostykę, generowanie alarmów i funkcje naprawcze. ftServer® znacząco wpływa na poprawę wydajności pracy dzięki prostym funkcjom monitoringu i zarządzania oraz funkcji filtrowania zadań wymagających działania.

 • Konserwacja i naprawy na poziomie OT
  Części zamienne ftServer® mogą być wymieniane bez konieczności wyłączenia urządzenia czy restartu systemu (hot swap) i bez użycia specjalnych narzędzi. Uproszczona konserwacja urządzenia i automatyczna synchronizacja danych pozwalają na stosowanie i zachowanie ciągłości działania serwerów także w odległych lokalizacjach. Działania serwisowe mogą być wykonywane przez pracowników dostępnych na miejscu, bez konieczności angażowania wykwalifikowanych zasobów informatycznych.

Porównanie modeli

Zachęcamy do zapoznania się z porównaniem parametrów modeli: ftServer® 2900, ftServer® 4900, ftServer® 6900

Udostępnij artykuł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Artykuły
Transformacja cyfrowa nabiera pędu, zmiany podejścia do cyfryzacji w przemyśle są widoczne na każdym kroku. Wraz z tymi zmianami pojawiają się również nowe zagrożenia, których warto unikać stosując się do kilku dobrych praktyk.
Case Study
Zobacz, przed jakim wyzwaniem stanęła huta Chicago Heights Steel oraz w jaki sposób, we współpracy z integratorem systemów oraz firmą Rockwell Automation, znalazła optymalne rozwiązanie dla swojego zakładu.

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej.